Gyereket nevelni egy életforma. Addig amíg nem csöppenünk bele, addig el sem tudjuk képzelni, hogy mennyire fel tudja forgatni az egész életünket. Hirtelen átalakul a lakás berendezése, más lesz az időbeosztás, hogy a fontossági sorrendet már ne is említsük. Egyre jobban odafigyelünk arra is, hogy mi az igazán jó a gyerekeknek, hogyan tudjuk őket békében és boldogságban nevelgetni, terelgetni. Legfőképpen hogyan őrizhetjük meg úgy egészségüket, hogy felnőtt korukban is táplálkozhassanak belőle mind fizikailag, mind szellemileg a tanult szokásainkon keresztül. Sok természetes alternatíva létezik, amire lehet hogy eddig nem is gondoltunk! Mazsolázgassunk belőlük kedvünkre, de tartsuk szem előtt: attól még, hogy az összes alternatív módszert nem emeljük be a családi életünkbe, még jó szülők vagyunk!
A csodálatos természet úgy alkotta meg a nőket, az édesanyákat, hogy kaptak egy ajándékot. Sokan női ösztönnek hívják, van, aki hatodik érzéknek, de bárhogyan is nevezzük, az biztos, hogy minden édesanyát végigkísér élete során.
A babavárás időszakában elsősorban önmagunkra és kisbabánkra kell vigyázni, hiszen magzatunk teljes kiszolgáltatottságban van szívünk alatt. Ha nincs egyben testünk, lelkünk, nem vagyunk kiegyensúlyozottak, magzatunk sem lesz az. Mik a legfontosabb teendőink a várandósság alatt?
Szülés előtt minden kismama nagy rendezgetésbe kezd, a fészekrakó ösztön szerint. Elkészül a babaszoba, összeszerelésre kerül a kiságy, a fiókban kimosva, behajtogatva gyűlnek az apró rugdalózók. Az ajándékok között megjelenik az első néhány csomag pelenka, hiszen „abból úgyis rengeteg kell”.
Napjainkban egyre több kismamát látunk kisbabával, akik nem babakocsiban ülnek. Még mindig sokan tekintenek rájuk csodálkozva, kétkedve, hogy ez biztosan jó-e nekik? Pedig a 20. század rögös évtizedeiben nem is kell olyan sokáig visszamenni, hogy a babahordozás természetes legyen.