Következő lépésünk, mikor már rutinosan alkalmazni tudjuk a környezettudatos termékeket, és jobbnál jobb ötletekkel, termékekkel találkozunk, melyek egyszerűsítik a mindennapjainkat. Fontos eldöntened, hogy a nulla- hulladék, vagy az újrafelhasználható termékek körében keresed a megoldásokat? Mindenesetre adok néhány számomra kedves tippet, ami nekem bevált.
Folytatjuk előző témánkat, hiszen a konyha életterülete rengeteg lehetőséget rejt magában. A mostani írásban több, egyszerűen hasznosítható ötletet, alapanyagot mutatunk be, mellyel megvalósíthatjuk a „kevesebb hulladék” elvét, mégsem kell lemondanunk kényelmünkről. A mosható, újrahasznosítható eszközök a konyhában már nem a múltat idézik, a jelenünk és jövőnk egyszerre; tudatosan megválasztott eszközök és praktikák a tisztább, környezet centrikus életért.
A karanténnal és az éttermek zárva tartásával a pár éve még csak hobbi szinten elindult főzőcskézés új alapokra helyeződött, és az eddiginél nagyobb szerepet kapott újra a konyha, és ebben a környezettudatosság. De vajon minden arany-e, ami annak hirdetnek? Öko, natúr, környezetbarát- a sokféle csomagoláson a részinformációkból nehéz a boltban dönteni.
Mindennapi kovászos kenyérünk mellett nem feledkezhetünk meg a többi péksüteményről sem. Kiemelten fontosnak tartom a hagyományörző ételeket, szükség szerint újragondolva. Tej, tojás és élesztőmentes kifliből varázsolt mákosguba különleges része lehet az ünnepli menünek, vagy a böjti ételeknek. Kipróbált recept a vajas kifli és a mákosguba szerelmeseinek, vegán módon!
Te hogy állsz a ZeroWaste - nulla hulladék megvalósításában, vagy más, a környezet védelme érdekében tett lépésekben? Mi a Te napi rutinod? Halogatod az első lépéseket, esetleg idegesít a téma? Érdekel és gyűjtenél róla még tippeket? Bármelyik csoportba is tartozol, ez a cikk neked szól!
Év végével mindenkiben átsuhannak az év közben megélt emlékek. Szépek, és nehéz pillanatok egyaránt, melyek nyomott hagytak bennünk. Meggyötörnek, vagy örömökre emlékeztetnek. Mi tegyünk, hogy lépjünk tovább a következő esztendőbe?
A csodálatos természet úgy alkotta meg a nőket, az édesanyákat, hogy kaptak egy ajándékot. Sokan női ösztönnek hívják, van, aki hatodik érzéknek, de bárhogyan is nevezzük, az biztos, hogy minden édesanyát végigkísér élete során.
A babavárás időszakában elsősorban önmagunkra és kisbabánkra kell vigyázni, hiszen magzatunk teljes kiszolgáltatottságban van szívünk alatt. Ha nincs egyben testünk, lelkünk, nem vagyunk kiegyensúlyozottak, magzatunk sem lesz az. Mik a legfontosabb teendőink a várandósság alatt?
Amint kijönnek az első napsugarak, már gondolnunk kell a megfelelő fényvédelemre is, hiszen a bőrünkről egy életre gondoskodni kell! Bőrünk nem felejt,az első tartós pigmentációk gyorsan megjelenhetnek a tartós védelem nélküli napozásnál.
Amikor egyre több helyen találkoztok a hírrel, hogy veszélyben vannak a méhek, a rovarok, a jegesmedvék, amikor hallod mennyivel növekszik évente a kontinensnyi szemét sziget az óceánban, amikor évről évre egyre rohamosabban nő az ökológiai lábnyomunk, elgondolkozol-e, hogy mi lesz a természettel?